דף הבית » 100 המובילים » כמה זמן עד שדקל ננסי ישפיע?

כמה זמן עד שדקל ננסי ישפיע?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן עד שדקל ננסי ישפיע?

מהו דקל גמד?

דקל ננסי הוא סוג של עץ דקל קטן יותר מזנים אחרים. גובהו בדרך כלל אינו עולה על 10 רגל ויכול להיות קצר עד 2 רגל. דקלים ננסיים פופולריים לגינון וניתן ליצור בעזרתם מראה טרופי בכל גינה. הם גם קלים לטיפול ודורשים תחזוקה מינימלית.

כמה זמן לוקח לדקל גמד להשפיע?

זה יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים עד שכף יד ננסית תשפיע. מסגרת הזמן המדויקת תלויה בסוג עץ הדקל ובאקלים בו הוא נטוע. באופן כללי, לוקח כ-6-8 שבועות עד שדקל ננסי מתבסס ומתחיל להראות סימני צמיחה.

כיצד לטפל בדקל גמד

טיפול בכף יד ננסית קל יחסית. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא לספק לו מספיק מים. יש להשקות דקלים ננסיים באופן קבוע, במיוחד בחודשי הקיץ בהם הטמפרטורות גבוהות יותר. כמו כן, חשוב לדשן את עץ הדקל כל כמה חודשים כדי להבטיח שהוא מקבל את חומרי ההזנה הדרושים לו כדי לצמוח.

מקום

כאשר שותלים דקל ננסי, חשוב לבחור מיקום המקבל הרבה אור שמש. דקלים ננסיים צריכים לפחות 6 שעות של אור שמש ישיר בכל יום כדי לשגשג. כמו כן, חשוב לוודא שהאדמה מתנקזת היטב ולא רטובה או יבשה מדי.

קִצוּץ

גיזום הוא חלק חשוב בטיפול בדקל ננסי. גיזום עוזר לשמור על בריאות עץ הדקל ומעודד צמיחה חדשה. עדיף לגזום את עץ הדקל באביב או בתחילת הקיץ כאשר הגידול החדש רק מתחיל להופיע.

זִבּוּל

דישון דקל ננסי חשוב על מנת להבטיח שהוא מקבל את החומרים המזינים הדרושים לו כדי לצמוח. עדיף להשתמש בדשן שמיועד במיוחד לעצי דקל. יש לבצע דישון כל כמה חודשים, או לפי הצורך.

מזיקים ומחלות

דקלים ננסיים יכולים להיות רגישים למזיקים ומחלות. חשוב לבדוק את עץ הדקל באופן קבוע לאיתור סימני מזיקים או מחלות. אם נמצאו כאלה, חשוב לטפל בהם באופן מיידי על מנת למנוע נזק נוסף לעץ. לסיכום, זה יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים עד שהדקל הננסי יכנס לתוקף. חשוב לספק לעץ הדקל מספיק מים, לבחור מיקום המקבל שפע של אור שמש ולדשן אותו כל כמה חודשים. גיזום ובדיקת מזיקים ומחלות הם גם חלקים חשובים בטיפול בדקל ננסי. למידע נוסף על טיפול בדקל ננסי, עיין בסרטון זה או מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן