דף הבית » 100 המובילים » כמה זמן משפיע חומר הרגעה?

כמה זמן משפיע חומר הרגעה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן משפיע חומר הרגעה?

מה זה סם הרגעה?

סם הרגעה הוא סוג של תרופה המשמשת כדי לעזור לאנשים להירגע ולהירגע. לעתים קרובות נרשמים תרופות הרגעה לטיפול בחרדה, נדודי שינה והתקפים. הם יכולים לשמש גם כדי לעזור לאנשים להירגע לפני הליך רפואי. תרופות הרגעה פועלות על ידי האטה של מערכת העצבים המרכזית, מה שעוזר להפחית מתח וחרדה.

כמה זמן משפיע חומר הרגעה?

משך הזמן שלוקח לסם הרגעה להשפיע תלוי בסוג ההרגעה בשימוש. בדרך כלל, לתרופות הרגעה לוקח בין 10 ל-30 דקות להשפיע. תרופות הרגעה מסוימות, כגון בנזודיאזפינים, יכולות להימשך עד שעה להשפיע.

סוגי תרופות הרגעה

ישנם מספר סוגים שונים של תרופות הרגעה שיכולות לשמש כדי לעזור לאנשים להירגע ולהירגע. אלו כוללים:

  • בנזודיאזפינים: אלו הם תרופות ההרגעה הנפוצות ביותר. הם פועלים על ידי האטה של מערכת העצבים המרכזית, מה שעוזר להפחית מתח וחרדה. דוגמאות לבנזודיאזפינים כוללות Valium, Xanax ו-Ativan.
  • ברביטורטים: אלו הם סוג של תרופות הרגעה המשמשות לטיפול בחרדה ובנדודי שינה. הם פועלים על ידי האטה של מערכת העצבים המרכזית, מה שעוזר להפחית מתח וחרדה. דוגמאות לברביטורטים כוללות פנוברביטל וסקוברביטל.
  • תרופות נוגדות דיכאון: אלו הם סוג של תרופות הרגעה המשמשות לטיפול בדיכאון. הם פועלים על ידי הגברת הרמות של כימיקלים מסוימים במוח, מה שעוזר להפחית מתח וחרדה. דוגמאות לתרופות נוגדות דיכאון כוללות פרוזאק, זולופט ופקסיל.
  • תרופות אנטי פסיכוטיות: אלו הם סוג של תרופות הרגעה המשמשות לטיפול בסכיזופרניה והפרעות נפשיות אחרות. הם פועלים על ידי חסימת קולטנים מסוימים במוח, מה שעוזר להפחית מתח וחרדה. דוגמאות לאנטי פסיכוטיות כוללות Thorazine, Haldol, ו- Clozaril.

תופעות לוואי של תרופות הרגעה

תרופות הרגעה עלולות לגרום למגוון תופעות לוואי, כולל נמנום, סחרחורת, בלבול וקשיי ריכוז. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה עשוי לחוות.

מתי לפנות לטיפול רפואי

אם אתם נוטלים כדור הרגעה וחווים אחד מהתסמינים הבאים, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי:

  • סחרחורת חמורה או נמנום
  • בלבול או קשיי ריכוז
  • בעיית נשימה
  • כאב ראש חזק או בחילות
  • התקפים

חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות הרגעה כלשהן, מכיוון שהם עלולים ליצור הרגלים ויכולים לגרום לתופעות לוואי חמורות אם לא נוטלים אותם כפי שנקבע.

סיכום

תרופות הרגעה הן תרופות המשמשות כדי לעזור לאנשים להירגע ולהירגע. משך הזמן שלוקח לסם הרגעה להשפיע תלוי בסוג ההרגעה בשימוש. בדרך כלל, לתרופות הרגעה לוקח בין 10 ל-30 דקות להשפיע. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות הרגעה כלשהן, מכיוון שהם עלולים ליצור הרגלים ויכולים לגרום לתופעות לוואי חמורות אם לא נוטלים אותם כפי שנקבע. למידע נוסף על תרופות הרגעה, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן