דף הבית » מגמות » באיזו תדירות כדאי לעשות בדיקת שד?

באיזו תדירות כדאי לעשות בדיקת שד?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות כדאי לעשות בדיקת שד?

מהי בדיקת שד?

בדיקת שד היא בדיקה גופנית של השדיים המבוצעת על ידי ספק שירותי בריאות. הוא משמש כדי לבדוק אם יש שינויים בגודל, צורה ומרקם השדיים. הוא משמש גם לאיתור גושים או חריגות אחרות שעלולות להצביע על נוכחות של סרטן השד.

באיזו תדירות כדאי לעשות בדיקת שד?

האגודה האמריקנית לסרטן ממליצה לנשים בין הגילאים 20 ל-39 לעבור בדיקת שד כל שלוש שנים. נשים בין הגילאים 40 עד 44 צריכות לעבור בדיקת שד מדי שנה. נשים בנות 45 ומעלה צריכות לעבור בדיקת שד כל שנה.

בחינות עצמיות

בנוסף לבדיקת שד המבוצעת על ידי ספק שירותי בריאות, נשים צריכות לבצע גם בדיקות עצמיות בבית. יש לבצע בדיקות עצמיות פעם בחודש, רצוי באותו יום בכל חודש. זה יעזור לזהות כל שינוי בשדיים שעלולים להצביע על נוכחות של סרטן השד.

איך לעשות בדיקה עצמית

בעת ביצוע בדיקה עצמית, חשוב להשתמש בכל פעם באותה טכניקה. התחל בעמידה מול מראה וחפש כל שינוי בגודל, צורה או מרקם של השדיים. לאחר מכן, הרגישו כל שד ביד הנגדית, תוך שימוש בתנועה מעגלית. הקפידו להרגיש את כל השד, כולל אזור בית השחי. לבסוף, שכבו והרגישו כל שד ביד הנגדית, תוך שימוש בתנועה מעגלית.

מתי לפנות לרופא

אם אתה מבחין בשינויים כלשהם בגודל, צורה או מרקם של השדיים שלך, או אם אתה מרגיש גוש או חריגה אחרת, חשוב לפנות מיד לרופא. הרופא שלך יכול לבצע בדיקה יסודית יותר ולהזמין את כל הבדיקות הנדרשות כדי לקבוע את הגורם לשינויים.

השוואה מהירה

גיל בחינת ספק שירותי בריאות בחינה עצמית
20-39 כל 3 שנים פעם בחודש
40-44 כל שנה פעם בחודש
45+ כל שנה פעם בחודש

בדיקות שד הן חלק חשוב מבריאות האישה. בדיקות סדירות יכולות לעזור לזהות כל שינוי בשדיים שעלולים להצביע על נוכחות של סרטן השד. חשוב לבצע בדיקת שד על ידי רופא מדי שנה, ולבצע בדיקות עצמיות בבית פעם בחודש. אם אתה מבחין בשינויים כלשהם בגודל, צורה או מרקם של השדיים שלך, או אם אתה מרגיש גוש או חריגה אחרת, חשוב לפנות מיד לרופא. צפו בסרטונים כיצד לבצע בדיקת שד

דעה אישית

כאישה, אני מבינה את החשיבות של ביצוע בדיקות שד קבועות. אני מקפידה לבצע בדיקת שד על ידי הרופא שלי מדי שנה, וכן אני מבצעת בדיקות עצמיות בבית פעם בחודש. אני חושב שחשוב לכל הנשים להיות מודעות לגוף שלהן ולהיות פרואקטיביות לגבי בריאותן. בדיקות שד סדירות יכולות לעזור לזהות כל שינוי שעלול להצביע על נוכחות של סרטן השד, וגילוי מוקדם הוא המפתח לטיפול מוצלח.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן