דף הבית » מגמות » באיזו תדירות אתה יכול לקחת מוקסיפן?

באיזו תדירות אתה יכול לקחת מוקסיפן?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות אתה יכול לקחת מוקסיפן?

מהו מוקסיפן?

מוקסיפן היא תרופה המשמשת לטיפול בסוגים מסוימים של סרטן השד. זהו סוג של טיפול הורמונלי הפועל על ידי חסימת השפעות הורמון האסטרוגן בגוף. מוקסיפן משמש להפחתת הסיכון לסרטן שד פולשני בנשים שנמצאות בסיכון גבוה לפתח את המחלה. הוא משמש גם לטיפול בסרטן השד אצל נשים שכבר אובחנו.

איך מוקסיפן עובד?

מוקסיפן פועל על ידי חסימת השפעות האסטרוגן בגוף. אסטרוגן הוא הורמון שיכול לעורר את הצמיחה של סוגים מסוימים של תאי סרטן השד. על ידי חסימת השפעות האסטרוגן, מוקסיפן יכול לעזור להאט את הצמיחה של תאים סרטניים אלה.

באיזו תדירות אתה יכול לקחת מוקסיפן?

מוקסיפן נלקח בדרך כלל פעם ביום. חשוב ליטול מוקסיפן בדיוק כפי שנקבע על ידי הרופא שלך. אין ליטול יותר או פחות מהמינון המומלץ.

מהן תופעות הלוואי של מוקסיפן?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של מוקסיפן כוללות גלי חום, הזעות לילה, יובש בנרתיק ועלייה במשקל. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול בחילות, הקאות וכאבי ראש. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא.

מהם הסיכונים בנטילת מוקסיפן?

מוקסיפן יכול להגביר את הסיכון לפתח קרישי דם, שבץ וסרטן רירית הרחם. זה גם יכול להגביר את הסיכון לפתח קטרקט ואוסטיאופורוזיס. אם יש לך אחד מהמצבים האלה, שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת מוקסיפן.

סיכום

מוקסיפן היא תרופה המשמשת לטיפול בסוגים מסוימים של סרטן השד. חשוב ליטול מוקסיפן בדיוק כפי שנקבע על ידי הרופא שלך. תופעות הלוואי השכיחות של מוקסיפן כוללות גלי חום, הזעות לילה, יובש בנרתיק ועלייה במשקל. מוקסיפן יכול גם להגביר את הסיכון לפתח קרישי דם, שבץ וסרטן רירית הרחם. אם יש לך שאלות או חששות לגבי נטילת מוקסיפן, שוחח עם הרופא שלך. למידע נוסף על מוקסיפן, לחץ כאן או מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן