דף הבית » לחיות בתשומת לב » באיזו תדירות נשים צריכות לבצע בדיקת פאפ?

באיזו תדירות נשים צריכות לבצע בדיקת פאפ?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות נשים צריכות לבצע בדיקת פאפ?

מהי בדיקת פאפ?

בדיקת פאפ, המכונה גם בדיקת פאפ, היא בדיקת סקר המשמשת לאיתור שינויים בתאי צוואר הרחם העלולים להעיד על סרטן צוואר הרחם. במהלך בדיקת פאפ, רופא או אחות ישתמשו במברשת קטנה כדי לאסוף דגימה של תאים מצוואר הרחם. לאחר מכן התאים נבדקים תחת מיקרוסקופ כדי לחפש שינויים חריגים.

מדוע בדיקת פאפ חשובה?

בדיקת פאפ היא חלק חשוב משגרת הבריאות של האישה. סרטן צוואר הרחם הוא הסרטן הרביעי בשכיחותו בקרב נשים ברחבי העולם, ובדיקת הפאפ היא הדרך הטובה ביותר לזהות אותו בשלביה המוקדמים. גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם יכול להוביל לטיפול מוצלח ולתוצאה טובה יותר.

באיזו תדירות נשים צריכות לבצע בדיקת פאפ?

המכללה האמריקאית למיילדות וגינקולוגים (ACOG) ממליץ לנשים בגילאי 21 עד 29 לעבור בדיקת פאפ כל שלוש שנים. נשים בגילאי 30 עד 65 צריכות לעבור בדיקת פאפ כל חמש שנים, או כל שלוש שנים אם יש להן גם בדיקת וירוס פפילומה אנושי (HPV). נשים מעל גיל 65 שעברו בדיקות פאפ קבועות עם תוצאות תקינות בעשר השנים האחרונות אינן צריכות להיבדק.

מה אם התוצאות של בדיקת פאפ אינן תקינות?

אם התוצאות של בדיקת פאפ אינן תקינות, אין זה אומר בהכרח כי לאישה יש סרטן צוואר הרחם. תוצאות חריגות יכולות להעיד על נוכחות של תאים טרום סרטניים, שניתן לטפל בהם כדי למנוע התפתחות של סרטן. בהתאם לתוצאות, רופא עשוי להמליץ על בדיקות נוספות או טיפול.

מה אם מעולם לא עברתי בדיקת פאפ?

אם מעולם לא עברת בדיקת פאפ, חשוב לדבר עם הרופא שלך מתי להתחיל. ה-ACOG ממליץ לנשים בגילאי 21 עד 29 לעבור בדיקת פאפ כל שלוש שנים, ונשים בגילאי 30 עד 65 צריכות לעבור בדיקת פאפ כל חמש שנים.

מה אם יש לי סיכון גבוה לסרטן צוואר הרחם?

אם יש לך סיכון גבוה לסרטן צוואר הרחם, כגון היסטוריה משפחתית של המחלה או מערכת חיסונית מוחלשת, הרופא שלך עשוי להמליץ על מריחות פאפ תכופות יותר. חשוב לדבר עם הרופא שלך על גורמי הסיכון שלך ובאיזו תדירות עליך לעבור בדיקת פאפ. לסיכום, בדיקת פאפ היא חלק חשוב משגרת הבריאות של האישה. ה-ACOG ממליץ לנשים בגילאי 21 עד 29 לעבור בדיקת פאפ כל שלוש שנים, ונשים בגילאי 30 עד 65 צריכות לעבור בדיקת פאפ כל חמש שנים, או כל שלוש שנים אם יש להן גם בדיקת וירוס הפפילומה האנושי (HPV). אם מעולם לא עברת בדיקת פאפ, חשוב לדבר עם הרופא שלך מתי להתחיל. אם יש לך סיכון גבוה לסרטן צוואר הרחם, הרופא שלך עשוי להמליץ על מריחות פאפ תכופות יותר. למידע נוסף, בקר ביוטיוב או בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן