דף הבית » כללי » כמה זמן נמשכת ההשפעות של חיסון מחומש?

כמה זמן נמשכת ההשפעות של חיסון מחומש?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן נמשכת ההשפעות של חיסון מחומש?

מהו חיסון מחומש?

חיסון מחומש הוא שילוב של חמישה חיסונים שונים המגנים מפני חמש מחלות שונות. חמש המחלות הן דיפטריה, טטנוס, שעלת (שיעול), הפטיטיס B והמופילוס אינפלואנזה מסוג b (Hib). החיסון החומש ניתן בדרך כלל בשלוש מנות, כאשר המנה הראשונה ניתנת בגיל חודשיים, המנה השנייה בגיל ארבעה חודשים והמנה השלישית בגיל שישה חודשים.

כיצד פועל החיסון החומש?

החיסון המחומש פועל על ידי החדרת צורה מוחלשת של החיידק או הנגיף הגורמים למחלה לגוף. צורה מוחלשת זו של החיידק או הנגיף מגרה את מערכת החיסון של הגוף לייצר נוגדנים שיגנו מפני המחלה. כאשר הגוף נחשף לחיידק או לנגיף הגורם למחלה בפועל, הנוגדנים יזהו אותו וילחמו בו.

כמה זמן נמשכת ההגנה?

ההגנה שמספק החיסון החומש היא לאורך זמן. מחקרים הראו שהנוגדנים המיוצרים על ידי החיסון יכולים להחזיק מעמד עד 10 שנים. עם זאת, חשוב לציין כי ההגנה שמעניק החיסון אינה 100% וכי ניתן עדיין לחלות במחלות שהחיסון מגן מפניהן.

מהו חיסון מאיץ?

חיסון מאיץ הוא דרך להגביר את ההגנה שמספק החיסון החומש. מינוני דחף ניתנים בדרך כלל בגיל 15 חודשים ו-4-6 שנים. מינוני דחף עוזרים להבטיח שלגוף יש מספיק נוגדנים כדי להגן מפני המחלות שהחיסון החומש מגן מפניהן.

האם יש תופעות לוואי?

החיסון החומש נחשב בדרך כלל בטוח ורוב האנשים אינם חווים תופעות לוואי כלשהן. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן קלות וכוללות כאב, אדמומיות ונפיחות במקום ההזרקה. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול חום, טרחה ואובדן תיאבון.

מה עלי לעשות אם אני חווה תופעות לוואי?

אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן לאחר קבלת החיסון החומש, חשוב ליצור קשר עם הרופא שלך. ספק שירותי הבריאות שלך יכול לספק עצות כיצד לנהל את תופעות הלוואי ויכול גם לספק מידע על כל טיפול אחר שעשוי להיות נחוץ.

סיכום

החיסון החומש הוא דרך יעילה להגנה מפני חמש מחלות שונות. ההגנה שמספק החיסון היא לאורך זמן ומינוני דחף יכולים לעזור להבטיח שלגוף יש מספיק נוגדנים כדי להגן מפני המחלות. החיסון נחשב בדרך כלל בטוח ורוב האנשים אינם חווים תופעות לוואי כלשהן. עם זאת, אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, חשוב לפנות לרופא שלך.

סיכום

החיסון החומש הוא שילוב של חמישה חיסונים שונים המגנים מפני חמש מחלות שונות. ההגנה שמספק החיסון היא לאורך זמן ומינוני דחף יכולים לעזור להבטיח שלגוף יש מספיק נוגדנים כדי להגן מפני המחלות. החיסון נחשב בדרך כלל בטוח ורוב האנשים אינם חווים תופעות לוואי כלשהן. עם זאת, אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, חשוב לפנות לרופא שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן