דף הבית » כללי » כמה זמן לפני כניסת שבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן לפני כניסת שבת מותר להדליק נרות?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן לפני כניסת שבת מותר להדליק נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה היהודי, שנערך משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זה זמן למשפחה, תפילה והרהורים. במהלך השבת, יהודים רבים נמנעים מעבודה ומפעילויות אחרות, ובמקום זאת מתמקדים בבילוי עם המשפחה והחברים.

מתי מותר להדליק נרות?

הזמן המדויק בו מותר להדליק נרות שבת משתנה בהתאם למנהגים ולמסורות של הפרט או העדה. בדרך כלל, נהוג להדליק נרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. זה ידוע בשם "זמן הדלקת נרות שבת".

המשמעות מאחורי הדלקת נרות

הדלקת נרות היא דרך מסורתית לקבל את פני השבת. זוהי דרך לכבד את היום וליצור אווירה מיוחדת בבית. הדלקת נרות היא גם דרך לזכור את המיוחדות של היום ולהזכיר לעצמו לקחת פסק זמן מהמולת היומיום.

הברכה על הנרות

בהדלקת הנרות נוהגים לברך ברכה. בדרך כלל נאמרים את הברכה בעברית, אך ניתן לומר אותה גם באנגלית. הברכה היא כדלקמן: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק את אורות השבת".

השוואה מהירה

פעילות זְמַן
להדליק נרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי
קריאת ברכה בעת הדלקת הנרות

דעה אישית

הדלקת נרות שבת היא מסורת יפה שתמיד נהניתי ממנה. זוהי דרך לכבד את היום וליצור אווירה מיוחדת בבית. זוהי גם דרך לזכור את המיוחדות של היום ולהזכיר לעצמו לקחת פסק זמן מהמולת היומיום. הדלקת נרות היא טקס משמעותי שאני מצפה לו בכל שבוע. לסיכום, נהוג להדליק נרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי לקראת שבת. זה ידוע בשם "זמן הדלקת נרות שבת". הדלקת נרות היא דרך מסורתית לקבל את פני השבת ולכבד את היום. זוהי גם דרך לזכור את המיוחדות של היום ולהזכיר לעצמו לקחת פסק זמן מהמולת היומיום. אמירת הברכה על הנרות היא גם חלק חשוב מהטקס.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן