דף הבית » כללי » באיזו תדירות אתה עושה א.ק.ג?

באיזו תדירות אתה עושה א.ק.ג?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות אתה עושה א.ק.ג?

מהו א.ק.ג.?

אלקטרוקרדיוגרמה (ECG) היא בדיקה המודדת את הפעילות החשמלית של הלב שלך. הוא משמש לזיהוי בעיות לב, כגון הפרעות קצב, התקף לב ומחלות לב אחרות. א.ק.ג מתעד את הפעילות החשמלית של הלב שלך בזמן שהוא פועם. הבדיקה אינה כואבת ואורכת מספר דקות בלבד.

מתי כדאי לעשות א.ק.ג?

חשוב לדבר עם הרופא שלך מתי אתה צריך לקבל א.ק.ג. בדרך כלל, הרופא שלך עשוי להמליץ על א.ק.ג. אם יש לך תסמינים של מצב לב, כגון כאבים בחזה, קוצר נשימה או דופק לא סדיר. הרופא שלך עשוי גם להמליץ על א.ק.ג. אם יש לך היסטוריה משפחתית של מחלת לב או אם אתה בסיכון למחלת לב.

גורמי סיכון למחלות לב

גורמי הסיכון למחלות לב כוללים:

  • לחץ דם גבוה
  • כולסטרול גבוה
  • סוכרת
  • לעשן
  • הַשׁמָנָה
  • היסטוריה משפחתית של מחלות לב
  • גיל (מעל 45 לגברים ומעל 55 לנשים)

סוגי א.ק.ג

ישנם מספר סוגים של א.ק.ג. הסוג הנפוץ ביותר הוא א.ק.ג. במנוחה, הנעשה בזמן שאתה שוכב ומנוח. סוגים אחרים של א.ק.ג. כוללים א.ק.ג מאמץ, הנעשה בזמן שאתה מתאמן, מוניטור הולטר, הנלבש במשך 24 שעות כדי לנטר את פעילות הלב שלך.

באיזו תדירות כדאי לעשות א.ק.ג?

תדירות ה-ECG תלויה בגיל שלך, גורמי סיכון ותסמינים. אם אתה בסיכון למחלת לב, הרופא שלך עשוי להמליץ לך לבצע א.ק.ג. מדי שנה. אם יש לך תסמינים של מצב לב, הרופא שלך עשוי להמליץ לך לקבל א.ק.ג לעתים קרובות יותר.

היתרונות של א.ק.ג

א.ק.ג. יכול לעזור לרופא שלך לאבחן ולטפל במצבי לב. זה גם יכול לעזור לרופא שלך לעקוב אחר בריאות הלב שלך ולוודא שכל התרופות או הטיפולים שאתה נוטל עובדים. א.ק.ג יכול גם לעזור לרופא שלך לזהות כל שינוי בפעילות החשמלית של הלב שלך שיכול להצביע על בעיה.

סיכום

א.ק.ג. היא בדיקה פשוטה וללא כאבים שיכולה לעזור לרופא שלך לאבחן ולטפל במצבי לב. חשוב לדבר עם הרופא שלך מתי אתה צריך לקבל א.ק.ג. בהתאם לגילך, גורמי הסיכון והתסמינים שלך, הרופא שלך עשוי להמליץ לך לבצע א.ק.ג כל שנה או לעתים קרובות יותר. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה או צפה בסרטונים על ECG ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן