דף הבית » המלצת הצוות » באיזו תדירות כדאי להתחסן נגד שפעת?

באיזו תדירות כדאי להתחסן נגד שפעת?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות כדאי להתחסן נגד שפעת?

מהי שפעת?

שפעת, או שפעת, היא מחלה מדבקת בדרכי הנשימה הנגרמת על ידי וירוס. זה יכול לגרום למחלה קלה עד חמורה, ולפעמים יכול להוביל למוות. תסמינים של שפעת כוללים חום, צמרמורות, כאבי גוף, כאב גרון ושיעול. שפעת יכולה גם לגרום לסיבוכים כגון דלקת ריאות, ברונכיטיס וזיהומים בסינוסים.

מדוע כדאי להתחסן נגד שפעת?

התחסנות נגד שפעת היא הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך ועל משפחתך מפני שפעת. חיסונים עוזרים לגוף שלך לבנות חסינות לנגיף, כך שאם אתה נחשף אליו, יש לך פחות סיכוי לחלות. חיסונים גם עוזרים להפחית את חומרת התסמינים אם אתה חולה.

למי כדאי להתחסן?

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליץ לכל אחד מגיל 6 חודשים ומעלה לקבל חיסון נגד שפעת מדי שנה. זה כולל נשים בהריון, אנשים עם מצבים רפואיים כרוניים, ואלה שנמצאים בסיכון גבוה לסיבוכים חמורים משפעת.

מתי כדאי להתחסן?

ה-CDC ממליץ לאנשים להתחסן נגד שפעת ברגע שהחיסון זמין באזורם, בדרך כלל בסתיו. זה לוקח כשבועיים לאחר החיסון לגופך לבנות חסינות לנגיף.

אילו סוגי חיסונים זמינים?

ישנם שני סוגים של חיסוני שפעת זמינים: חיסון נגד שפעת מומת ("חיסון נגד שפעת") והחיסון חי מוחלש לשפעת ("תרסיס לאף"). סוג החיסון שתקבל יהיה תלוי בגילך, בריאותך וגורמים אחרים.

דעתי האישית

אני מאמין שכולם צריכים להתחסן נגד שפעת כל שנה. חיסון הוא הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך ועל משפחתך מפני שפעת וסיבוכיה. כמו כן, חשוב לזכור כי לחיסון לוקח כשבועיים להשפיע, ולכן חשוב להתחסן ברגע שהחיסון זמין באזורכם. למידע נוסף על שפעת והחיסונים הזמינים, בקר ביוטיוב או בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן