דף הבית » הכי חם עוצר נשימה » כמה זמן מחזיק ריטלין?

כמה זמן מחזיק ריטלין?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן מחזיק ריטלין?

ריטלין היא תרופה המשמשת לטיפול בהפרעת קשב וריכוז (ADHD). זהו חומר ממריץ שעוזר לאנשים עם ADHD להתמקד ולהישאר במשימה. הוא משמש גם לטיפול בנרקולפסיה, הפרעת שינה.

ריטלין זמין בצורות קצרות טווח והן בצורות ארוכות טווח. הטופס קצר הטווח נלקח פעמיים עד שלוש פעמים ביום, ואילו הצורה ארוכת הטווח נלקחת פעם ביום. ההשפעות של ריטלין נמשכות לפרקי זמן שונים בהתאם לצורת התרופה.

ריטלין לטווח קצר

ריטלין קצר טווח, הידוע גם בשם ריטלין בשחרור מיידי, נלקח פעמיים עד שלוש פעמים ביום. זה מתחיל לעבוד תוך 30 דקות והשפעותיו נמשכות כארבע שעות. זה נלקח בדרך כלל לפני הארוחות.

ריטלין ארוך טווח

ריטלין ארוך טווח, הידוע גם בשם ריטלין בשחרור מורחב, נלקח פעם ביום. הוא מתחיל לפעול תוך שעה עד שעתיים והשפעותיו נמשכות כשמונה שעות. זה נלקח בדרך כלל בבוקר.

תופעות לוואי

ריטלין עלול לגרום לתופעות לוואי, כולל נדודי שינה, אובדן תיאבון, כאבי בטן וכאבי ראש. זה יכול גם לגרום לתנודות במצב הרוח, עצבנות וחרדה. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה חווה בעת נטילת ריטלין.

סיכונים

ריטלין יכול ליצור הרגל וניתן להתעלל בו. חשוב ליטול את התרופה כפי שרשם הרופא. אין ליטול יותר מהמינון המומלץ או לקחת אותו בתדירות גבוהה יותר מהמרשם. חשוב גם לדבר עם הרופא שלך אם יש לך חששות לגבי נטילת ריטלין.

ריטלין יכול גם לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות, כולל תרופות נוגדות דיכאון, תרופות ללחץ דם ותרופות להתקפים. חשוב לספר לרופא על כל התרופות שאתה נוטל לפני תחילת הטיפול בריטלין.

השוואה מהירה

טופס זמן לעבוד משך ההשפעות
משחק קצר 30 דקות 4 שעות
משחק ארוך 1-2 שעות 8 שעות

ריטלין היא תרופה המשמשת לטיפול בהפרעת קשב וריכוז (ADHD). זה זמין הן בצורות טווח קצר והן בצורות ארוכות טווח. הצורה הקצרה מתחילה לפעול תוך 30 דקות והשפעותיה נמשכות כארבע שעות. הצורה הארוכה מתחילה לפעול תוך שעה עד שעתיים והשפעותיה נמשכות כשמונה שעות. ריטלין עלול לגרום לתופעות לוואי, כולל נדודי שינה, אובדן תיאבון, כאבי בטן וכאבי ראש. זה יכול גם לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות, לכן חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל לפני שתתחיל ריטלין. למידע נוסף, צפה בסרטון זה .

ריטלין יכול להוות טיפול יעיל להפרעות קשב וריכוז, אך חשוב ליטול אותו לפי הוראות הרופא. שוחח עם הרופא שלך אם יש לך חששות לגבי נטילת ריטלין.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן