דף הבית » הכי חם עוצר נשימה » כמה זמן כדאי ללבוש קרם הגנה?

כמה זמן כדאי ללבוש קרם הגנה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן כדאי ללבוש קרם הגנה?

מהו קרם הגנה?

קרם הגנה, הידוע גם בשם קרם הגנה או קרם שיזוף, הוא מוצר מקומי הנמרח על העור כדי להגן עליו מפני קרינת השמש האולטרה סגולה (UV). קרם הגנה פועל על ידי ספיגה, החזרה או פיזור של קרינת ה-UV לפני שהיא יכולה להגיע לעור. חשוב להשתמש בקרם הגנה כדי להגן על העור מפני כוויות שמש, הזדקנות מוקדמת וסרטן העור.

כמה זמן כדאי ללבוש קרם הגנה?

משך הזמן שעליכם ללבוש קרם הגנה תלוי במספר גורמים, ביניהם חוזק קרם ההגנה, משך הזמן בו תיחשפו לשמש וסוג הפעילות שתבצעו. בדרך כלל, מומלץ להשתמש בקרם הגנה לפחות שעתיים אם אתה הולך להיות בחוץ במשך תקופה ממושכת. אם אתה הולך לשחות או להזיע, עליך למרוח שוב קרם הגנה כל שעתיים.

מתי ללבוש קרם הגנה

יש ללבוש קרם הגנה בכל פעם שאתה הולך להיחשף לשמש, אפילו בימים מעוננים. קרינת UV עדיין יכולה לחדור דרך עננים, ולכן חשוב ללבוש קרם הגנה גם כאשר הוא מעונן. יש ללבוש קרם הגנה גם כאשר אתה נמצא ליד משטחים מחזירי אור, כגון מים, שלג וחול, מכיוון שמשטחים אלה יכולים לשקף את קרינת ה-UV ולהגביר את החשיפה שלך.

כיצד למרוח קרם הגנה

חשוב למרוח כראוי קרם הגנה על מנת לקבל ממנו את מירב ההגנה. בעת מריחת קרם הגנה, הקפד לכסות את כל אזורי העור החשופים, כולל הפנים, הצוואר, האוזניים, הידיים והרגליים. חשוב גם להשתמש בכמות מספקת של קרם הגנה; האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה ממליצה להשתמש לפחות אונקיה אחת (בערך כוס זריקה מלאה) של קרם הגנה לכל הגוף.

סוגי קרם הגנה

ישנם שני סוגים עיקריים של קרם הגנה: כימי ופיזי. מסנני קרינה כימיים מכילים מרכיבים שסופגים את קרינת ה-UV, בעוד שמסנני קרינה פיזיקליים מכילים מרכיבים המשקפים את קרינת ה-UV. מסנני קרינה כימיים הם בדרך כלל יעילים יותר מאשר מסנני קרינה פיזיים, אך הם יכולים גם לעצבן יותר את העור. מסנני קרינה פיזיים הם בדרך כלל פחות מעצבנים, אך ייתכן שיהיה צורך למרוח אותם מחדש לעתים קרובות יותר.

סיכום

קרם הגנה הוא חלק חשוב בהגנה על העור מפני קרינת ה-UV של השמש. חשוב ללבוש קרם הגנה במשך שעתיים לפחות כאשר אתה הולך להיות בחוץ לפרק זמן ממושך, ולמרוח אותו כל שעתיים אם אתה שוחה או מזיע. כמו כן, חשוב למרוח כראוי קרם הגנה ולהשתמש בו מספיק. ישנם שני סוגים עיקריים של קרם הגנה: כימי ופיזי, וחשוב לבחור את המתאים לסוג העור שלך. למידע נוסף על קרם הגנה, בקר ב-YouTube .

  • השתמש תמיד בקרם הגנה כאשר אתה עומד להיחשף לשמש.
  • מרחו קרם הגנה על כל אזורי העור החשופים.
  • השתמש לפחות גרם אחד של קרם הגנה לכל הגוף.
  • בחר את סוג קרם ההגנה המתאים לסוג העור שלך.
  • יש למרוח שוב קרם הגנה כל שעתיים אם אתה שוחה או מזיע.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן