דף הבית » הכי חם עוצר נשימה » באיזו תדירות כדאי לעבור ממוגרפיה?

באיזו תדירות כדאי לעבור ממוגרפיה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות כדאי לעבור ממוגרפיה?

מהי ממוגרפיה?

ממוגרפיה היא צילום רנטגן של השד המשמש לאיתור סרטן השד. זהו חלק חשוב בטיפול רפואי מונע לנשים. בדיקת ממוגרפיה יכולה לזהות סרטן מוקדם, כאשר ניתן לטפל בו ביותר.

באיזו תדירות כדאי לעבור ממוגרפיה?

האגודה האמריקנית לסרטן ממליצה לנשים בין הגילאים 45 ל-54 לעבור בדיקת ממוגרפיה מדי שנה. נשים מגיל 55 ומעלה צריכות לעבור בדיקת ממוגרפיה כל שנתיים, או יכולות להמשיך לעבור מדי שנה אם הן מעדיפות. נשים בסיכון גבוה לסרטן השד, כגון אלו עם היסטוריה משפחתית של המחלה, עשויות להיות צריכות להתחיל לעבור ממוגרפיה בשעה גיל מוקדם יותר ו/או לעתים קרובות יותר. שוחח עם הרופא שלך מה מתאים לך.

מדוע חשוב לבצע ממוגרפיה רגילה?

בדיקות ממוגרפיה סדירות יכולות לסייע בגילוי מוקדם של סרטן השד, כאשר ניתן לטפל בו ביותר. גילוי מוקדם יכול גם לעזור להפחית את הסיכון למוות מסרטן השד. ממוגרפיה יכולה גם לסייע בזיהוי בעיות שד אחרות, כגון ציסטות וגידולים שפירים. ניתן לטפל בהם לפני שהם הופכים רציניים יותר.

למה לצפות במהלך ממוגרפיה

בדיקת ממוגרפיה היא הליך מהיר וללא כאבים. במהלך הממוגרפיה תעמוד מול מכשיר רנטגן ותניח את השד בין שתי צלחות. הצלחות ידחוסו את השד שלך כדי לקבל תמונה ברורה. הדחיסה עשויה להיות לא נוחה, אבל היא חשובה לקבלת תמונה ברורה. ההליך אורך בדרך כלל פחות מ-10 דקות.

השוואה מהירה

גיל תדירות
45-54 שְׁנָתִי
55+ כל שנתיים
סיכון גבוה שוחח עם הרופא שלך

ממוגרפיה הן חלק חשוב בטיפול בריאות מונע לנשים. בדיקות ממוגרפיה סדירות יכולות לסייע בגילוי מוקדם של סרטן השד, כאשר ניתן לטפל בו ביותר. האגודה האמריקנית לסרטן ממליצה לנשים בין הגילאים 45 ל-54 לעבור בדיקת ממוגרפיה מדי שנה, ולנשים בנות 55 ומעלה לעבור בדיקת ממוגרפיה כל שנתיים. ייתכן שנשים בסיכון גבוה לסרטן השד יצטרכו להתחיל לעבור ממוגרפיה בגיל מוקדם יותר ו/או בתדירות גבוהה יותר. שוחח עם הרופא שלך על מה שמתאים לך. בדיקת ממוגרפיה היא הליך מהיר וללא כאבים. במהלך הממוגרפיה תעמוד מול מכשיר רנטגן ותניח את השד בין שתי צלחות. הצלחות ידחסו את השד שלך כדי לקבל תמונה ברורה. הדחיסה עשויה להיות לא נוחה, אך היא חשובה לקבלת תמונה ברורה. ההליך בדרך כלל נמשך פחות מ-10 דקות. אם אתה אמור לעבור ממוגרפיה, שוחח עם הרופא שלך לגבי הזמן הטוב ביותר לעשות זאת. חשוב לעבור בדיקות ממוגרפיה סדירות כדי לסייע בגילוי מוקדם של סרטן השד ולהפחית את הסיכון למות מהמחלה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן